Inovace v regionu podpoří Rada pro vědu, výzkum a inovace v Libereckém kraji

Mgr. Šiftová Zuzana

vedoucí oddělení rozvojových koncepcí

• 18. 05. 2016 08:44

Rada pro vědu, výzkum a inovace v Libereckém kraji dále jen (RVVI) vznikla jako poradní orgán Rady Libereckého kraje. Jedná se o další krok v implementaci Národní výzkumné a inovační strategie pro inteligentní specializaci České republiky (RIS3), jenž má za cíl zkvalitnění podmínek pro rozvoj výzkumu, vývoje a inovací a dále zlepšení podmínek přenesení těchto poznatků a znalostí do praxe. Smyslem RVVI je propojení akademické výzkumné a podnikatelské sféry s podporou veřejné správy. RVVI bude komunikovat a spolupracovat s klíčovými partnery z inovačního prostředí kraje a cílem je navázání spolupráce i s dalšími subjekty zabývajícími se vědou a výzkumem v kraji. RVVI má také za úkol navrhovat, podporovat, vybírat a hodnotit nové projekty, které do budoucna pomohou zlepšit konkurenceschopnost Libereckého kraje.

RVVI na svém prvním jednání 5. května odsouhlasila návrh tematických inovačních platforem (1. Inovační platforma: Lidské zdroje – startup, 2. Inovační platforma: Optika a sklářství, 3. Inovační platforma: Strojírenství, automotive, kovové a kompozitní materiály a nanomateriály, 4. Inovační platforma: Textilní průmysl – nadregionální platforma (NUTS II).

„Členům RVVI LK jsme představili návrhy projektů z akčního plánu RIS3 LK jako jsou podnikatelský inkubátor, regionální inovační konference, inovační vouchery, kreativní vouchery a podpora realizace diplomových prací technicky orientovaných studentů v rámci požadavků průmyslových podniků regionu,“ zmiňuje RNDr. Vít Příkaský, jehož resort se této problematice v Libereckém kraji dlouhodobě věnuje.

Další podrobnosti z jednání naleznete zde:

Seznam členů - Rada pro výzkum, vývoj a inovace v Libereckém kraji:

Jméno (Člen)

Instituce

RNDr. Vít Příkaský

Zástupce Libereckého kraje

Doc. Dr. Ing. Pavel Němeček

Technická univerzita v Liberci

Ing. Josef Šorm

SPŠSE v Liberci

Ing. Jaromír Ficek, Ph.D.

VÚTS a.s.

Miroslav Krejčík

MSV SYSTEMS CZ, s.r.o.

Doc. Ing. Vojtěch Pražma, CSc.

MODELÁRNA LIAZ s.r.o.

Ing. Vít Lédl, Ph.D.

TOPTEC

Ing. Karel Blažek

CRYTUR spol. s r.o.

JUDr. Pavel Kopáček

Svaz výrobců skla a bižuterie

Ing. Jiří Truhlář

MemBrain s.r.o.

Ing. Libuše Fouňová

CLUTEX

Prof. RNDr. Petr Špatenka, CSc.

SurfaceTreat a.s.

Karel Balatka

DENSO MANUFACTURING CZECH s.r.o.

Doc.Ing.Antonín Potěšil, CSc.

LENAM s.r.o.