Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Pořádá se první Evropské fórum pro vědu, výzkum a inovace

Pořádá se první Evropské fórum pro vědu, výzkum a inovace

Zdroj:https://www.sri-forum.eu/?s=welcome

03. 06. 2019

Témata jako jsou změna klimatu, energetická udržitelnost, zpracování informací nebo boj proti rozšířeným chorobám mohou být řešena jen globálně a s dlouhodobou perspektivou. Výzkumníci z celého světa se snaží najít vhodná řešení těchto problémů a slaví úspěchy! To a mnohem více představí na prvním Evropském fóru pro vědu, výzkum a inovace.  

Pro posílení spolupráce v této oblasti organizuje Svobodný stát Sasko a Sdružení Helmholtz (Helmholtz-Zentrum Dresden-Rossendorf (HZDR) v úzké spolupráci s Evropskou radou pro výzkum (ERC) první Evropské fórum pro vědu, výzkum a inovace. Uskuteční se dne 25. června 2019 v Drážďanech.

„Společně chceme ukázat pokrok, který může mezinárodní spolupráce usnadnit v prosperujícím evropském regionu výzkumu a vývoje. Navíc je naším záměrem posílit interakci mezi Saskem, Polskem a Českou republikou v oblasti výzkumu a vývoje.“ představují fórum jeho pořadatelé.

Akce se koná v Deutsches Hygiene Museum Dresden od 8:00. Těšit se můžete na řadu zástupců z vědní oblasti za Českou republiku, Polsko a Německo. Témata jejich příspěvků se budou opírat o oblast výzkumu zdraví, životního prostředí, dat a informací nebo vědy o materiálech.

Více informací o konferenci, včetně kompletního programu a registrace, naleznete na /?s=welcome.

 

logolinka_rozsirena_barevna

Ing. Karolína Vičanová
karolina.vicanova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226494