Ministerstvo životního přostředí - Dotace pro oblasti postižené povodněmi

Ing. Chmel Lukáš

referent oddělení rozvojových koncepcí

• 12. 06. 2013 10:30

Ministerstvo životního prostředí 10.6.2013 vyhlásilo dva dotační programy na zmírnění následků povodní 2013.

1. Program na výměnu kotlů

Program na výměnu kotlů je určen územně samosprávným celkům a fyzickým osobám. V případě, že vám byl při povodni znehodnocen kotel, můžete dostat dotaci na pořízení nového nízkoemisního tepelného zdroje. Pro tuto výzvu je alokováno celkem 100 milionů korun.

Výše dotace v případě obcí bude záviset na instalovaném výkonu kotle (17 500 Kč/1 kWt), u fyzických osob bude rozhodující druh paliva a emisní třída (od 18 000 Kč u plynového kotle až 72 000 Kč u kotle na tuhá paliva dosahujícího čtvrté emisní třídy, plus podpora na instalaci 10 000 Kč).

Žádosti o dotaci je možné podávat od 10.6.2013 do 30.8.2013 (případně do vyčerpání alokace!). Obce mohou žádosti podávat datovou schránkou (favab6q), fyzické osoby e-mailem (povodne2013.kotle@sfzp.cz) nebo prostřednictvím krajských pracovišť Státního fondu životního prostředí ČR.

Kontaktní osoby pro Program povodňových kotlů
- pro fyzické osoby:
Ing. Romana Rajnyšová                tel.: 267 994159                email: romana.rajnysova@sfzp.cz

– pro obce, města :
Lenka Weisová                             tel. 267 994 422                 email: lenka.weisova@sfzp.cz
Ing. Kateřina Šandová                   tel. 267 994 449                 email: katerina.sandova@sfzp.cz
Mgr. Zorka Starčevičová               tel. 267 994 496                 email: zorka.starcevicova@sfzp.cz

Další informace, výzvu a vzor žádosti k programu na výměnu kotlů naleznete na stránkách Státního fondu životního prostředí:

1. Program Rychlá pomoc

Tento program je určen pro obce zasažené povodněmi 2013, a to na likvidaci nánosů a k likvidaci vzniklého odpadu. Pro tuto výzvu je alokace celkem 30 milionů korun.

Maximální výše dotace pro jednoho žadatele činí 200.000,-Kč. Podpora je zaměřena na vysoušeče, čistící stroje Wap, pytle na odpad, kbelíky, nářadí apod.

Žádosti do programu Rychlá pomoc je možné podávat od 10.6.2013 do 30.8.2013 (případně do vyčerpání alokace!), a to datovou schránkou (favab6q) nebo písemně na adresu Státního fondu životního prostředí ČR (Žádost o podporu - povodně 2013, SFŽP ČR, Odbor národních programů a ŠF, Olbrachtova 2006/1, 140 00 Praha 4).

Kontaktní osoba pro Program Rychlá pomoc :

Další informace, výzvu a vzor žádosti k programu Rychlá pomoc naleznete na stránkách Státního fondu životního prostředí: