ať víme, jak to na našem webu žije?

Aktuality

Na kraji se uskuteční seminář o podmínkách využití dotací Fondu solidarity EU na škody po povodních

19. 12. 2011

Náměstek hejtmana LK pro evropské projekty Vít Příkaský (ČSSD) zahájí v  souvislosti s blížícím se podpisem Dohody o implementaci Fondu solidarity Evropské unie (dále FSEU) v ČR mezi Evropskou komisí a Ministerstvem financí ČR 20. prosince ve 15 hodin v sídle Libereckého kraje, U Jezu, 3. p., multimediální sál, v Liberci  seminář o podmínkách týkajících se využití finančních prostředků FSEU na krytí škod způsobených povodní v LK v roce 2010.

Seminář je určen starostům obcí a měst LK, které byly postiženy bleskovými povodněmi  v roce 2010.

„Chceme je seznámit se základními principy a systémem implementace FSEU, se specifikací oprávněných žadatelů, oprávněných a neoprávněných výdajů, se způsobem proplácení prostředků, se způsobem kontrol, s řešením nesrovnalostí a sankcí a podobně,“ uvedl náměstek hejtmana.

Seminář připravil Odbor regionálního rozvoje a evropských projektů KÚ LK.

Mgr. Patočková Lenka
lenka.patockova@kraj-lbc.cz