Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Sociální služby, sportovní kluby nebo horská služba. „Všechno jsou to neziskové organizace, jenom si je většina lidí neumí spojit dohromady pod jeden pojem." K iniciativě POSILUJEME ČESKO se může přidat organizace i jednotlivec 

13. 08. 2019

Posilujeme Česko je název celonárodní iniciativy na podporu neziskových organizací, zviditelnění jejich významu a přínosu pro celou naší společnost. Neziskové organizace plní roli strážců hodnot demokracie, solidarity, rovnosti a tolerance ve společnosti. Veřejnost si zaslouží být objektivně informována o tom, co dělají. Iniciativa Posilujeme Česko je součástí celoevropské #MEGA campaign (Make Europe Great for All), kterou pořádá Evropské občanské fórum. Záštitu poskytuje Informační centrum OSN v Praze.  

Cílem iniciativy je povzbudit neziskovky, aby informovaly veřejnost o dopadech své práce, vyjádřit neziskovkám respekt za činnost, kterou pro společnost vykonávají a posílit důvěru veřejnosti v neziskové organizace.  

V Libereckém kraji se k iniciativě připojila nejen Místní akční skupina Frýdlantsko, Asociace nestátních neziskových organizací Libereckého kraje a Síť pro rodinu.

 

Přečtěte si rozhovor: Sociální služby, sportovní kluby nebo horská služba. „Všechno jsou to neziskové organizace, jenom si je většina lidí neumí spojit dohromady pod jeden pojem,“ vysvětluje Miriam Vránová, která se více než 15 let zabývá komunikací a medializací charitativních témat. Se svými kolegy z organizace Spiralis rozjela před rokem iniciativu Posilujeme Česko, která podporuje neziskové organizace a pracuje na jejich zviditelnění.

Jste neziskovka v Libereckém kraji? Máte zájem o spolupráci? Chcete se podělit o svoje zkušenosti? Kontaktujte nás.

Ivana Hujerová, koordinátorka pro neziskový sektor Libereckého kraje
ivana.hujerova@kraj-lbc.cz
Telefon: tel. 485 226 722