Konference Dobrovolnictví na hraně - prezentace, výstupy, videoreportáž

Ivana Hujerová

koordinátorka neziskového sektoru a místní Agendy 21

• 16. 10. 2019 00:00

V pondělí 16. září organizovala ADRA ve spolupráci s HESTIA - Centrum pro dobrovolnictví v Turnově konferenci, zaměřenou na jiné a málo známé formy dobrovolnictví.. Konference byla určena jak pro zástupce státních institucí, neziskových organizací a dobrovolnických center, tak i pro odborníky ze všech oblastí praxe, studenty a všechny, které toto téma zajímá. Akce proběhla v prostorách Střední uměleckoprůmyslové školy a Vyšší odborné školy Turnov. Nad akcí převzali záštitu hejtman libereckého kraje Martin Půta a starosta Města Turnova Tomáš Hocke.

Pozvánku na akci můžete najít ZDE.

Přes sedmdesát účastníků se na konferenci seznámilo se současným stavem a netypickými formami dobrovolnictví. Součástí konference byly také dva workshopy, kde měli účastníci možnost pracovat v menších skupinách a měli tak větší prostor k vyjádření svých zkušeností a názorů.

V dopoledním bloku proběhla přednáška Dobrovolnictví ve věznicích, kterou vedl Pavel Zvolánek, B.Th. V rámci této přednášky vystoupili také zajímaví hosté: plk. Mgr. Jan Hladík (ředitel Vazební věznice Liberec), Mgr. Bc. Hana Prokopová (vedoucí oddělení výkonu trestu Otevřené věznice Jiřice), Mgr. Roman Farkaš (speciální pedagog v Otevřené věznici Jiřice) a Jaroslav Hluchý (odsouzený ve výkonu trestu Otevřené věznice Jiřice).

Prezentace ke stažení:

Následovaly dva praktické worshopy - Neviditelní dobrovolníci v komunitách, který vedla Hana Vosmíková a Firemní dobrovolnictví, kterým provázela Monika Kissová.

Výstupy z workshopů ke stažení zde:

V odpoledním bloku proběhly tři zajímavé přednášky, a to Dobrovolnictví generující příjem, jež představili Bc. Milena Čančíková, Dis. a Michal Čančík, B.Th. , následovala prezentace Hany Volné Online Dobrovolnictví a závěru konference pak téma Dobrovolnictví se počítá, které přestavila Mgr. Renata Steinbauerová.

Jednotlivé prezentace ke stažení:

Záznam z konference byl uveden také ve zpravodajství místní televize rtm plus. Video můžete shlédnout ZDE.

Zkuste shlédnout rovněž FOTOGALERII.

TZ: ADRA, dobrovolnické centrum Liberec