ať víme, jak to na našem webu žije?

Úspěšné projekty z kraje představuje putovní výstava na radnici v Rokytnici

12. 09. 2022

Otisky Evropské unie v Libereckém kraji. tak se jmenuje putovní výstava, kterou nyní hostí Městský úřad v Rokytnici nad Jizerou. Představuje úspěšné projekty, které podpořily fondy Evropské unie v období mezi lety 2014 a 2019 a jejím cílem je představit, co potřebného a zajímavého se v regionu uskutečnilo. Výstava rovněž chce inspirovat další zájemce, jimž mohou evropské peníze pomoci v podpoře jejich projektů.  Vstup je zdarma.

„Putovní výstavu již více než rok představujeme ve městech a obcích našeho regionu. Vidět jste ji mohli v prostorách úřadů, kulturních center, knihoven nebo také škol. Deset stojanů prezentuje projekty z různých odvětví, například ze zdravotnictví, školství, bezpečnosti nebo dopravy,“ uvedl Jiří Ulvr, člen rady kraje pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

V Rokytnici bude výstava k vidění až do konce října. Sídla v kraji, která by ji také ráda představila, mohou kontaktovat pořadatele. Stojany je také možné po předchozí domluvě aktualizovat a doplnit o další projekty, které jednotlivá města a obce vyberou. Je vhodné také sledovat Facebook Regionální stálé konference, kde je možno prohlédnout si fotografie nebo přečíst aktuální informace z oblasti dotačních příležitostí.

Jan Mikulička
odborný zaměstnanec vztahů s veřejností
jan.mikulicka@kraj-lbc.cz