Putovní výstava zve do libereckého Fora na obnovené brownfieldy

23. 04. 2021

Na další místo míří putovní výstava s tematikou revitalizovaných brownfieldů, kterou uchystal Liberecký kraj ve spolupráci s Agenturou regionálního rozvoje. Nyní je k vidění v obchodním domě Central v Jablonci nad Nisou, od 3. do 18. května si ji budou moci prohlédnout návštěvníci obchodního centra Forum v Liberci.

Brownfieldy jsou zchátralé areály a území vzniklé výrobní, zemědělskou, armádní nebo jinou činností, které už neplní původní funkci. Kraj se o tyto objekty stará a snaží se je smysluplně využít. Proto je spolu s greenfieldy, pomyslně zelenými loukami určenými k zastavění, vede v databázi. V současné době je takových míst v kraji celkem 310, z toho 40 jich je určených k prodeji a 17 k pronájmu.

„Putovní výstava, stejně jako databáze brownfieldů a greenfieldů Libereckého kraje, je účinným nástrojem, jak napomoci likvidaci a znovuvyužití zanedbaných a nefunkčních objektů či areálu na území našeho kraje,“ řekl radní kraje Jiří Ulvr, krajský radní pro rezort hospodářského a regionální rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova. „Proto jsem rád, že se výstavy staly tradicí. Pořádáme je společně s Agenturou regionálního rozvoje, naší společností, která odborně podporuje v rozvojových záměrech a projektech obyvatele a podnikatele kraje.

V minulých letech byly výstavy ke zhlédnutí také v Semilech, České Lípě, ve Frýdlantě, v Jičíně, v Chrastavě, v Železném Brodě, v Doksech, v Jilemnici, v Turnově, Lomnici nad Popelkou a v dalších obcích kraje.

Jan Mikulička
odborný zaměstnanec vztahů s veřejností
jan.mikulicka@kraj-lbc.cz