Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Přeshraniční spolupráce se úspěšně rozvíjí. Štafetu od kraje převezme Dolnoslezské vojvodství

06. 10. 2021

Evropské seskupení pro územní spolupráci NOVUM s r. o. (ESÚS NOVUM), jehož zakládajícím členem je od roku 2015 Liberecký kraj, si zvolí nové vedení. Stane se tak na valném shromáždění, které se sejde 15. října v Meziměstí. ESÚS NOVUM sdružuje Liberecký, Královéhradecký, Pardubický a Olomoucký kraj, Dolnoslezské vojvodství a Euroregiony Nisa a Glacensis.  

„Valná hromada bude volit nového předsedu a místopředsedu, kteří se mění po dvou letech. A také nového ředitele a jeho zástupce,“ uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova, jenž je zároveň současným předsedou tohoto evropského seskupení. 

Na pozici předsedy nového je nominován Kryzstof Hodun, zástupce Dolnoslezského vojvodství. Kandidátem na místopředsedu je Dalibor Horák, zástupce Olomouckého kraje, jenž nahrazuje Karola Przywarę z Dolnoslezského vojvodství.

Veřejnost se zároveň dozví jméno nového ředitele a jeho zástupce. Nominován je Miroslav Vlasák (dosavadní zástupce ředitele), kterého by měl na pozici vystřídat Bartosz Bartniczak (dosavadní ředitel).

ESÚS NOVUM je evropský právní nástroj, který byl vytvořen s cílem ulehčit přeshraniční mezinárodní spolupráci mezi členskými státy. Umožňuje také vytvářet pracovní skupiny a nové společné projekty. Jedním z nich je například propojení integrovaných záchranných systémů sousedících států.  

Mgr. Filip Trdla
tiskový mluvčí kraje a krajského úřadu
filip.trdla@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226307
Mobil: 770134419