Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

PechaKucha Night se vrací do Liberce, představí vizionáře z regionu

08. 10. 2021

Do Liberce se oblíbený formát PechaKucha Night vrací po delší odmlce 14. října 2021 od 19.00. V pořadí páté vydání hostí Technická univerzita v Liberci a značka 1012+. Řečníci večera jsou především vizionáři z regionu pod Ještědem, jejich práce ale směřuje do celého světa… a někdy i podstatně dál. Velká část jich vzešla z oblasti špičkové vědy a výzkumu.

Řeč bude o nanotechnologiích, pokročilém strojírenském výzkumu, jehož současnost v Libereckém kraji stojí na textilních základech nebo o špičkové optice, která léta do vesmíru. Zástupci značky 1012+ chtějí posluchačům přiblížit vědu a výzkum velmi civilním způsobem. Řeč bude o tom, jak těžké je zhmotnit vize, jaká k tomu vede cesta, a jak to vypadá v budoucnosti toho kterého oboru. Vizionářství samozřejmě není doménou pouze vědců a výzkumných pracovníků, posluchači si poslechnou příspěvky o moderní architektuře, sklářství, řeč bude o světových dálkových trasách zdolávaných nalehko i o tom, jak se buduje místní kulturní stánek z polorozpadlé roubené chalupy.

Dohromady se ve svižném tempu představí dvanáct hostů, mezi nimi i Zdeněk Lhotský, známý pro svou tvůrčí činnost v oboru skleněné tavené plastiky, který se podílel na tvorbě monumentálního čtyřtunového sarkofágu pro dánskou královnu, Maja Sztarovics, která svoji globální marketingovou firmu buduje na dálku ze Semil, Saman Saffarian, proděkan FUA TUL se zkušeností z ateliéru nejznámější architekty světa Zahy Hadid, Karel Žídek z turnovského TOPTECu, výzkumného centra, kde vznikly optické součásti vesmírné sondy Solar Orbiter, která už rok putuje ke Slunci, Jan Kolář, spoluřešitel projektu prvního dopravního letounu čistě na elektrický pohon z Centra rozvoje strojírenského výzkumu VÚTS, nebo Petr Kosek, propagátor dálkových přechodů nalehko.

Oblíbená je PechaKucha Night především pro svůj úderný formát - každý řečník má na představení svého tématu jen dvacet fotek a na každou z nich dvacet sekund. Její exoticky znějící název vyvolá u mnohých úsměv na tváři. PechaKucha Night je japonsko-anglický termín a v překladu znamená „Noc povídání či tlachů“. Původně se jednalo pouze o setkání architektů, dnes již má záběr širší, doslova globální. Pátá PechaKucha v Liberci je zařazena mezi doprovodné akce EDUCA Week.

Vstup je volný, ale registrace je nutná. Více informací na 1012plus.cz.

 

Zdroj: Tisková zpráva 1012+

Mgr. Eva Říhová
odborný zaměstnanec pro externí komunikaci
eva.rihova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226302