Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Lipo.ink otevírá budovu inkubátoru

03. 11. 2020

Liberecký podnikatelský inkubátor otevřel ve středu města inovační centrum v bývalých prostorách VÚTS. Je to jediné takto koncipované místo v Libereckém kraji, kde je možné najít nejen zázemí, ale i komunitu pro sdílení a rozvoj nápadů.

V budově Lipo.ink jsou všechny typy kancelářských prostorů, od jednotlivých kanceláří, přes konferenční sály, až po velký sdílený co-workingový prostor, který nabízí 50 kancelářských stolů a dalších až 30 alternativních míst,  popisuje Vendula Zedníková, Community manažerka Lipo.ink.

Koronavirová krize se mírně odráží na zájmu o pronájem, i tak ale máme už 40 % kanceláří obsazeno. K dispozici jsou také prostory na prototypové dílny nebo pro malou sériovou výrobu, současně obsazené z 50 %. U co-workingu více než 30 zájemců čeká na prohlídku, a protože současný nouzový stav nedovoluje konat hromadné prohlídky, můžou se další zájemci hlásit o individuální prohlídky na info@lipo.ink,” upřesňuje Zedníková.

Místo v coworkingu lze pronajmout na tři způsoby: S tarifem Flexi za 2800,- na měsíc můžete využívat veškeré prostory v coworkingu s dobrou kávou jako bonus. Další možností je klasický jednodenní vstup nebo tarif Fix s širšími výhodami, jako je jisté místo u vlastního stolu a uzamykatelná skříňka,  dodává Zedníková.

Předpokládaná hodnota veřejné zakázky na stavbu podnikatelského inkubátoru byla zhruba 253 milionů korun bez DPH. Konečná cena stavby činí 298 milionů korun bez DPH a na dalších 8,85 milionu vyšlo vybavení. „Původní projekt počítal pouze se základním zařízením prostor a s nejjednodušším nábytkem. Nemyslel například na úchyty oken nebo parapety či na protipožární obklad ocelové konstrukce a elektrické rozvody. Navýšení ceny za více práce způsobily chyby v projektové dokumentaci, kterou dodala brněnská firma Statika – Dynamika,“ vysvětluje Michal Kříž, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a územního plánování.

Podrobné informace o využití budovy a pronájmu jsou dostupné na www.lipo.ink.

Lipo.ink – Liberecký podnikatelský inkubátor funguje od konce roku 2017 a doposud jeho služeb využilo přes 400 lidí a firem. Jeho posláním je podpořit vznik a rozvoj inovativních firem v Libereckém kraji a podpořit jeho budoucí blahobyt. Činí tak přes řadu aktivit, především přes business poradenství na špičkové úrovni. Lipo.ink vznikl jako předposlední z 12 inovačních center v ČR. Byl zřízen Libereckým krajem jako služba jeho obyvatelům a je součástí ARR – Agentury regionálního rozvoje, s.r.o.  www.lipo.ink

ARR s. r.o., je krajskou společností, jejímž cílem je expertní podpora rozvojovým záměrům a projektům kraje, jeho obyvatelům a podnikatelům. www.arr-nisa.cz

TZ ve spolupráci Lipo.ink

Mgr. Filip Trdla
filip.trdla@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226307
Mobil: 770134419