Liberecký kraj schválil strategický dokument pro podporu podnikání, inovací a výzkumu

03. 07. 2020

Krajský dokument staví na odborných kapacitách místní výzkumné základny a firem v oblasti strojírenství, sklářství, optiky, nanotechnologií, robotiky či umělé inteligence. Své priority opírá o nejpokročilejší znalosti a technologické trendy a formuluje opatření pro jejich maximální využití v regionu. Je úzce propojen s nastavením finančních zdrojů v oblasti výzkumu, vývoje a inovací v období 2021+ na evropské, národní i regionální úrovni.

„Jsme si vědomi, že síla nápadů a inovací, na kterých můžeme stavět ekonomickou prosperitu našeho regionu, není závislá ani na počtu obyvatel ani na velikosti území,“ uvedl Michal Kříž, člen rady kraje pro resort regionálního rozvoje, evropských projektů a rozvoje venkova.

Cíle a opatření pro rozvoj podnikání, inovací, výzkumu a vývoje v Libereckém kraji byly v uplynulých měsících formulovány a projednány zástupci podniků, výzkumníků, akademiků, profesních organizací  i veřejné správy v rámci přípravy Regionální inovační strategie Libereckého kraje (krajská RIS3) a schváleny na červnovém zasedání zastupitelstva kraje. Krajská RIS3 se následně stane součástí národního dokumentu pro tuto oblast, Národní výzkumné a inovační strategie pro inteligentní specializaci ČR.

„Sdílíme ambici České republiky patřit mezi inovační lídry Evropy a stát se zemí technologické budoucnosti. Věřím, že cíle a opatření stanovené Regionální inovační strategií nám k tomu pomohou a Liberecký kraj bude rovnocenným partnerem tohoto elitního klubu lídrů. Budeme velice rádi spolupracovat se všemi, kteří do toho jdou s námi,“ doplnil radní Michal Kříž.

Podrobnější informace jsou k dispozici zde:

logolink RIS3

Mgr. Filip Trdla