Konference Národní sítě Zdravých měst 2021 - DATA A JEJICH VYUŽITÍ V OBCÍCH

08. 06. 2021
Jste město/obec/region a chcete získat informace o stavu a trendu rozvoje jednotlivých oblastí? Pojďte zjistit, jak lze sledovat a vyhodnocovat data! Národní síť Zdravých měst ČR (NSZM) pořádá 15. 6. 2021 od 9.00 online konferenci.

Sledování a vyhodnocování dat (indikátorů) o městě je důležitou podmínkou úspěšného rozvoje. Město díky nim získává informace o stavu a trendu rozvoje jednotlivých oblastí. Existuje řada doporučení, dat, nástrojů a zkušeností, které lze ve městě prakticky využít.

Na jaké otázky bude konference odpovídat:

• Jaké nástroje a doporučení pro práci s daty lze využít v lokálním měřítku?
  • Obejde se kvalitní strategie bez relevantních dat?
  • Která data jsou pro územní samosprávy dostupná a odkud je čerpat?
  • Proč a jak data komunikovat s veřejností?

V semináři vystoupí k těmto i dalším tématům vystoupí zástupci MMR, MV, ČSÚ, Masarykovy a Karlovy univerzity.

Konference je zdarma a koná se dne 15. 6. 2021 od 9.00 online. Více informací naleznete na https://konference2021.zdravamesta.cz/ .

Ing. Karolína Vičanová DiS.
manažer projektu Regionální stálá konference
karolina.vicanova@kraj-lbc.cz