ať víme, jak to na našem webu žije?

Ještě několik dnů mohou zájemci žádat o dotaci z programu Obchůdek 2021+

03. 11. 2021

Liberecký kraj podpoří maloobchodní prodejny v obcích z nového programu Obchůdek 2021+. Žádost o dotaci mohou zájemci podávat ještě do 8. listopadu letošního roku. Připraveny jsou pro ně 3 miliony korun, maximální výše dotace činí 100.000 korun pro jednoho žadatele.

„Výzvu vyhlašuje Ministerstvo průmyslu a obchodu. Jsem rád, že můžeme podpořit žadatele třemi miliony korun. Program jsme připravili pro provozovatele maloobchodních prodejen v obcích do 1.000 obyvatel, případně obce, které mají maximálně 3.000 občanů, ale jejichž místní části nepřekračují počet 1.000 lidí,“ uvedl Jiří Ulvr, člen rady kraje pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

Další podmínkou programu je, že obchod musí být otevřen minimálně 5 dnů v týdnu, a to během celého roku, a musí zajišťovat prodej potravin. V obcích do 350 obyvatel musí být otevřen alespoň 3 dny v týdnu.

Program Obchůdek 2021+ již schválilo Zastupitelstvo Libereckého kraje v září letošního roku. Aby kraj zjistil alespoň přibližný zájem o dotaci, rozeslal do celkem 195 obcí v regionu, které mají méně než 3.000 obyvatel, anketu. Odpovědělo 85 z nich, z toho 66 již předběžné podmínky programu splňuje. Mezi ně patří například Volfartice, Proseč pod Ještědem, Vyskeř, Oldřichov v Hájích, Heřmanice, Jenišovice, Koberovy, Skalka u Doks, Bulovka či Zásada.

Mgr. Filip Trdla
tiskový mluvčí kraje a krajského úřadu
filip.trdla@kraj-lbc.cz