Inovace, výzkum, mezinárodní spolupráce. Takový bude Den klastrů na Technické univerzitě.

07. 06. 2021

Výhody klastrové spolupráce v oblastech rozvoje inovací, mezinárodní spolupráce a čerpání podpory ze zdrojů Evropské unie na vědu, výzkum a inovace. Takový je program akce s názvem Den klastrů v Libereckém kraji. Jejím hostitelem aula budovy G na Technické univerzitě v Liberci 22. června od deseti hodin dopoledne.

Registrovat se je možné prostřednictvím webu Den klastrů | 1012plus. Akce se koná pod záštitou a za účasti ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka a hejtmana Martina Půty.

Jednotlivé bloky konference budou věnovány benefitům klastrové spolupráce a smyslu zakládání klastrových organizací v Česku.

Pořadatelé seznámí účastníky s konkrétními přínosy spolupráce firem s výzkumnými organizacemi. Představí příklady dobré praxe, možnosti zapojení klastrů do procesu realizace RIS3 (Regionální inovační strategie), rozvoje inovací, mezinárodní spolupráce a čerpání podpory ze zdrojů Evropské unie na vědu, výzkum a inovace.

Registrace účastníků a networking

Úvodní blok konference

Úvodní slovo (zástupci MPO, Libereckého kraje, Národní klastrové asociace)

Smart Akcelerátor Libereckého kraje (SALK)

Perspektivy klastrové politiky 2021+ (Ministerstvo průmyslu a obchodu)

Aktivity CzechInvestu v podpoře klastrů (CzechInvest)

Předání ocenění Zlatý klastr (Karel Havlíček)

Oběd

Úspěšné projekty klastrových organizací

1. blok – oblast Rozvoj inovací ve firmách

2. blok – oblast Internacionalizace

3. blok – oblast Vzdělávání

Coffeebreak

Úspěšné projekty klastrových organizací

4. blok – oblast Rozvoj regionálního inovačního prostředí

Panelová diskuse

Představení regionálních pracovišť

Centrum rozvoje strojírenského výzkumu VÚTS, a.s.

Ústav pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace TUL (CxI)

pozn.: omezený počet účastníků, prosíme o včasnou rezervaci prostřednictvím

přihlašovacího formuláře

Jan Mikulička