Počasí Dnes °C
Úvodní stránka > Krajský úřad > Odbor regionálního rozvoje a evropských projektů > Zástupci Libereckého kraje navštívili drážďanské technologické centrum a podnikatelský inkubátor
Letecký pohled na Technologické centrum v Drážďanech

1. 8. 2017

Na základě Společného prohlášení o spolupráci Libereckého kraje a Zemského ředitelství Sasko obdržel Liberecký kraj pozvánku k jednodenní studijní cestě do Drážďan, která se uskutečnila v úterý 25. července. Náplní studijní cesty byla exkurze do technologických center TZD Standort Süd a TG Freital. Liberecký kraj má záměr vybudovat obdobné Inovační centrum – podnikatelský inkubátor, který by měl být kreativním pracovním prostorem pro talentované a podnikavé lidi, kteří mají zájem rozvinout své nápady do podoby úspěšného podnikatelského námětu, projektu, start-upu. Cílem je podpořit rozvoj perspektivních podnikatelských nápadů a inovací a zamezit odlivu podnikavých lidí z Libereckého kraje.
Hlavním cílem cesty do Drážďan bylo proto inspirovat se, získat příklady dobré praxe u německého partnera, který má zkušenosti s podporou technologických a zakládacích center již 25 let a seznámit se s konkrétními riziky, která mohou s projektem výstavby a provozu podnikatelského inkubátoru souviset.

Mgr. Mazalová Dvorská Jitka
jitka.mazalova_dvorska@kraj-lbc.cz