ať víme, jak to na našem webu žije?

O titul Vesnice roku Libereckého kraje roku 2016 bojuje 17 obcí

31. 05. 2016

Celkem 17 obcí z Libereckého kraje se letos uchází o titul Vesnice roku 2016. Zastoupení mají všechny okresy, šest obcí z Liberecka, po čtyřech z Českolipska a Semilska a tři z Jablonecka. Nyní se všechny přihlášené obce připravují na návštěvu krajské hodnotitelské komise, která k nim podle schváleného harmonogramu zavítá v průběhu června.

Do soutěže se obce mohly hlásit do 29. dubna 2016. „Krajská hodnotitelská komise při jednotlivých návštěvách posoudí mnoho oblastí, například společenský život, aktivity občanů, podnikání, zaměří se i na péči o stavební fond, občanskou vybavenost, inženýrské sítě a úspory energií, péči o veřejná prostranství, přírodní prvky a zeleň v obci, péči o krajinu. Bude se zajímat také o připravované záměry nebo informační technologie,“ říká krajský radní Vít Příkaský.

„Zájem obcí o soutěž mě velmi těší. Věřím, že se vítěz letošního ročníku bude radovat minimálně stejně jako obec Mříčná, která hodnotící komisi nadchla loni a právem zvítězila,“ dodává radní.

Nejúspěšnější obec bude vyhlášena 10. srpna na své domácí půdě. Vítěz pak automaticky postupuje do celostátního kola Vesnice roku 2016, které proběhne na přelomu srpna a září. Celostátní nositel prestižního titulu bude znám 17. září, kdy se na akci Jarmark venkova v Luhačovicích uskuteční slavnostní vyhlášení. Do letošního již 22. ročníku se celkem přihlásilo 251 obcí z celé České republiky.

Vesnice roku má své internetové stránky, kde se zájemci mohou dozvědět veškeré informace o soutěži: www.vesniceroku.cz.

Přihlášené obce Libereckého kraje

Kravaře