ať víme, jak to na našem webu žije?

Liberecký kraj opět sbírá projektové záměry

07. 07. 2015

V souvislosti s  novým programovým obdobím Evropské unie 2014-2020 požádalo Ministerstvo pro místní rozvoj Liberecký kraj o přípravu podkladů, které pomohou zmapovat připravenost a schopnost subjektů v Libereckém kraji efektivně využít v uvedeném období finanční prostředky Evropských strukturálních fondů nebo národních či krajských finančních zdrojů. Liberecký kraj proto vyzývá všechny, kteří mají projektové záměry na období do roku 2020, že do konce července mohou aktualizovat údaje o nich v Regionálním akčním plánu.

Na základě tohoto požadavku se Liberecký kraj koncem loňského roku obrátil na subjekty působící na svém území  s žádostí o poskytnutí informací o záměrech či připravovaných projektech, které chtějí instituce v období 2014-2020 realizovat pomocí evropských, národních, krajských nebo jiných finančních prostředků. Ze získaných informací zpracoval Liberecký kraj v požadované struktuře souhrnný materiál pro Ministerstvo pro místní rozvoj, tzv. Regionální akční plán 2014-2020, který podával informaci o společné představě o potřebách území a směřování finanční podpory do území Libereckého kraje.

V současné době probíhá aktualizace databáze projektových záměrů evidovaných Libereckým krajem, aby mohl být Regionální akční plán Libereckého kraje upřesněn a dopracován.

Za účelem sběru plánovaných záměrů a projektů na území Libereckého kraje v následujících letech byla vytvořena tabulka ve formátu MS Excel, kterou lze nalézt pod odkazem - www.kraj-lbc.cz/rsk. Na stejném odkazu lze nalézt také informace, jak tabulku vyplnit a kontakty na koho se obrátit v případě dotazů. Vyplněnou tabulku lze zasílat na lukas.chmel@kraj-lbc.cz nejpozději do 31. 7. 2015. Subjekty, které již dříve zaslaly své projektové záměry, budou osloveny individuálně a bude jim zaslána předvyplněná tabulka k aktualizaci.

Liberecký kraj si dovoluje vyzvat všechny subjekty, které plánují realizovat projekty na území Libereckého kraje v letech 2014-2020, aby využily tuto možnost a pomohly touto cestou připravit kvalitní materiál pro Ministerstvo pro místní rozvoj, který bude co nejpřesněji vypovídat o potřebách Libereckého kraje, o připravenosti území realizovat projekty a efektivně využívat finanční prostředky určené na období 2014–2020.

V případě jakýchkoliv dotazů kontaktujte Lukáše Chmela (485 226 576, lukas.chmel@kraj-lbc.cz).

Daníčková Blanka
blanka.danickova@kraj-lbc.cz