ať víme, jak to na našem webu žije?

Kraj vybral dodavatele studie protipovodňových opatření na Lužické Nise

21. 06. 2017

Rada Libereckého kraje na včerejším jednání rozhodla o výběru dodavatele, který zpracuje studii protipovodňových opatření pro povodí Lužické Nisy. S vítězným uchazečem, kterým je sdružení VRV + SHDP + VALBEK (Vodohospodářský rozvoj a výstavba a. s. + Sweco Hydroprojekt a. s. + Valbek, spol. s r. o.), tak kraj podepíše smlouvu na nabídkovou cenu 3.968.488 Kč včetně DPH (po uplynutí námitkové lhůty, která je 15 kalendářních dní). Hotovo by mělo být do dvaceti měsíců.

Studie odtokových poměrů včetně návrhů možných protipovodňových opatření pro povodí Lužické Nisy se zaměří na území od soutoku s Údolským potokem až po státní hranice, včetně přítoků. Konkrétně se jedná o území obcí Bílý Kostel nad Nisou, Frýdlant, Hrádek nad Nisou, Chotyně, Chrastava, Kryštofovo Údolí, Mníšek a Oldřichov v Hájích. Zmíněné obce také Libereckému kraji přispějí na spolufinancování projektu. Na něj kraj získal dotaci z Operačního programu Životní prostředí.

Bc. Dědková Markéta
marketa.dedkova@kraj-lbc.cz